Безшовна сталева труба класу B API 5L — широко використовуваний тип безшовної сталевої труби в нафтовій і газовій промисловості. API 5L — це стандарт, розроблений Американським інститутом нафти (API) для регулювання лінійних сталевих труб; "L" у "5L" означає лінію. Цей стандарт поширюється як на безшовні, так і на зварні сталеві труби, а марка В є спеціальною маркою сталі. Стандарт API 5L регулярно оновлюється для адаптації до розвитку промисловості та технологічних досягнень, забезпечуючи якість і ефективність сталевих труб у суворих умовах, таких як транспортування нафти та газу.
Хімічний склад безшовної сталевої труби API 5L Grade B
Вуглець (C): Вміст зазвичай контролюється в межах певного діапазону, як правило, не перевищує 0,28%. Достатня кількість вуглецю забезпечує міцність сталі.
Марганець (Mn): Вміст не перевищує 1,20%. Марганець може підвищити міцність і в'язкість сталі і, до певної міри, усунути шкідливий вплив сірки.
Сірка (S) і фосфор (P): це шкідливі елементи, їх вміст суворо обмежений. Як правило, вміст сірки не перевищує 0,03%, а вміст фосфору не перевищує 0,03%, щоб забезпечити якість і продуктивність сталі.
|
ХІМІЧНА |
ОБМЕЖЕННЯ |
C |
Мн |
P |
S |
Cu |
Ni |
кр |
пн |
|
API 5L Gr.B |
ХВ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
МАКС |
0.28 |
1.20 |
0.03 |
0.03 |
0.5 |
0.5 |
0.5 |
0.15 |
Механічні властивості безшовної сталевої труби API 5L Grade B
Межа текучості: межа текучості становить 240 МПа, тобто під тиском сталева труба буде зберігати пружну деформацію до досягнення цього значення напруги, і почне піддаватися пластичній деформації після перевищення цього значення.
Міцність при розтягуванні: межа міцності при розтягуванні становить 415 МПа, що означає напругу, яку може витримати матеріал під час розтягування, що відображає здатність сталевої труби протистояти руйнуванню при розтягуванні.
|
МАТЕРІАЛ |
TS (MPA) |
YS (MPA) |
EL % |
|
ASTM API 5LB |
415 хв |
240 хв |
23 хв |
Таблиця розкладу труб класу B API 5L
|
DN |
NPS |
OD |
SCH20 |
SCH30 |
STD |
SCH40 |
SCH60 |
XS |
80 |
|
6 |
1/8 |
10.3 |
- |
1.45 |
1.73 |
1.73 |
- |
2.41 |
2.41 |
|
8 |
1/4 |
13.7 |
- |
1.85 |
2.24 |
2.24 |
- |
3.02 |
3.02 |
|
10 |
3/8 |
17.1 |
- |
1.85 |
2.31 |
2.31 |
- |
3.20 |
3.20 |
|
15 |
1/2 |
21.3 |
- |
2.41 |
2.77 |
2.77 |
- |
3.73 |
3.73 |
|
20 |
3/4 |
26.7 |
- |
2.41 |
2.87 |
2.87 |
- |
3.91 |
3.91 |
|
25 |
1 |
33.4 |
- |
2.90 |
3.38 |
3.38 |
- |
4.55 |
4.55 |
|
32 |
11/4 |
42.2 |
- |
2.97 |
3.56 |
3.56 |
- |
4.85 |
4.85 |
|
40 |
11/2 |
48.3 |
- |
3.18 |
3.68 |
3.68 |
- |
5.08 |
5.08 |
|
50 |
2 |
60.3 |
- |
3.18 |
3.91 |
3.91 |
- |
5.54 |
5.54 |
|
65 |
21/2 |
73.0 |
- |
4.78 |
5.16 |
5.16 |
- |
7.01 |
7.01 |
|
80 |
3 |
88.9 |
- |
4.78 |
5.49 |
5.49 |
- |
7.62 |
7.62 |
|
90 |
31/2 |
101.6 |
- |
4.78 |
5.74 |
5.74 |
- |
8.08 |
8.08 |
|
100 |
4 |
114.3 |
- |
4.78 |
6.02 |
6.02 |
- |
8.56 |
8.56 |
PSL1 ПРОТИ PSL2
Вимоги до якості та перевірки
PSL1
Менше предметів перевірки: Вимоги до перевірки сталевих труб є відносно простими. Наприклад, необхідний лише візуальний огляд кожної труби, а вимоги до не-руйнівного контролю є відносно м’якими; зазвичай потрібно оглянути лише зразок труб.
Нижчий ступінь контролю якості: PSL1 має нижчі вимоги до частоти перевірок хімічного складу та механічних властивостей порівняно з PSL2. Для деяких ключових показників ефективності допускається відносно великий діапазон коливань.
PSL2
Комплексна та сувора перевірка: контроль якості сталевих труб є більш суворим. Майже кожна труба проходить комплексне не-руйнівне випробування, включаючи ультразвукове випробування, випробування магнітними порошками або рідке проникнення, щоб переконатися, що труби не мають внутрішніх і поверхневих дефектів.
Сувора узгодженість продуктивності: потрібна більш сувора узгодженість щодо хімічного складу та механічних властивостей. Для всіх показників ефективності кожної труби встановлюються суворі норми, а частота перевірок вища, щоб забезпечити стабільність якості всієї партії труб.
Сценарії застосування
PSL1: підходить для застосувань із відносно низькими вимогами до якості та продуктивності трубопроводів, наприклад тимчасових нафто- та газопроводів, трубопроводів на коротку-відстань, де вимоги до безпеки не надто високі, або в районах із відносно хорошими умовами навколишнього середовища та відносно стабільними робочим тиском і температурою.
PSL2: в основному використовується в проектах з надзвичайно високими вимогами до безпеки та надійності трубопроводів, особливо в суворих умовах навколишнього середовища або під час транспортування дуже небезпечних середовищ. Ці застосування вимагають, щоб сталеві труби витримували екстремальні умови, такі як високий тиск, низька температура та сильна корозія. Сталеві труби марки PSL2 з їх вищими стандартами якості та продуктивності можуть краще відповідати цим суворим вимогам, забезпечуючи довго-стабільну роботу трубопровідної системи.





